Postní doba

Náměty k prožití postní doby ve farnosti (s dětmi - společně)

Znovu objevujeme křest

Putování postní dobou

Námět k prožití postní doby 2012 ve farnosti (společně s dětmi) – nedělní cyklus B

Pokud byste cokoliv z těchto materiálů potřebovali ve formátu Word, napište nám na kc.brno@biskupstvi.cz.

Naše klasy pro Ježíše

Námět k prožití postní doby 2013 ve farnosti (společně s dětmi) – nedělní cyklus C

Postní doba - proměna srdce

Námět k prožití postní doby 2014 ve farnosti (společně s dětmi) – nedělní cyklus A

Monstrance s drahokamy pro Ježíše

Námět k prožití postní doby 2015 ve farnosti (společně s dětmi) – nedělní cyklus B

Pokud byste některý materiál potřebovali v jiném formátu, napište nám na kc.brno@biskupstvi.cz.
Při komunikaci s námi uvádějte své jméno, příjmení a farnost/bydliště.

Námět „Monstrance s drahokamy pro Ježíše” je inspirován přípravou na Národní eucharistický kongres 2015.

Brána milosrdenství

Námět k prožití postní doby 2016 ve farnosti (společně s dětmi)
Aktivita se váže na texty evangelií nedělního cyklu C a skutky duchovního milosrdenství.

Další doplňky
Cedule formátu A4 k jednotlivým týdnům

Pro děti na doma
Malá brána k dolepování samolepek se skutky milosrdenství (dávání razítek či jiných symbolů) a k doplňování úkolů. Jeden list A4 pro 4 děti, tiskněte oboustranně

Kartičky pro jednotlivé týdny (kdo chce místo malé brány)

Budeme rádi, když se s námi podělíte o to, co se vám podařilo během postní doby vytvořit. Fotografie výsledných výtvorů nám pošlete po Velikonocích na adresu kc.brno@biskupstvi.cz.

Putujeme s Ježíšem do Jeruzaléma

Námět k prožití postní doby 2017 ve farnosti (společně s dětmi) – nedělní cyklus A

Razítka do pasu (vždy celá strana stejných razítek)

Poznámka: razítka nemusíte vystřihovat do kulata (pokud je to pro vás pracné), papír stačí rozřezat na čtverečky podle šedých čar

Razítka v červené barvě

Pokud byste některý materiál potřebovali v jiném formátu, napište nám na spackova@biskupstvi.cz.
Při komunikaci s námi uvádějte své jméno, příjmení a farnost/bydliště.

Náměty k prožití postní doby v rodině (děti doma)

Můj postní deníček

Pomůcka pro děti nižšího školního věku.
Každý den si dítě může zaznamenávat, co se mu podařilo.
Z nabízené pomůcky lze vyrobit buď sešitek, nebo se list A4 rozstříhá na kartičky a každou neděli dětem rozdáme pouze jednu kartičku pro nastávající týden.
S rozdáváním je třeba začít v neděli před Popeleční středou.
Výroba sešitku: vytiskněte pomůcku oboustranně a rozstříhejte nebo rozřežte podle nepřerušované čáry. Pak poskládejte do sešitku.

Luštěnky s postní tematikou

Křížové cesty