O projektu Vstupy do škol

Cíl programů

Cílem projektu je představovat ve školách – převážně základních – témata spojená s křesťanstvím.
Vstupy do škol chtějí přiblížit žákům a studentům poselství křesťanských svátků, seznámit je s významnými postavami křesťanství a také s křesťanskými symboly a hodnotami, které patří k základům naší evropské kultury.

Programy jsou pro školy poskytovány zdarma a vhodně doplňují obsah výuky průřezových témat Multikulturní výchovy a Osobnostní a sociální výchovy.
Mají akreditaci MŠMT ČR v systému DVPP a plně respektují RVP ZV i náboženskou neutralitu školy.

Dušičky a Halloween v tradici a kultuře
Poselství křesťanských Vánoc I
► Poselství křesťanských Vánoc II (advent)
Poselství křesťanských Velikonoc I
► Poselství křesťanských Velikonoc II (postní doba)
Cyril a Metoděj – historie a současnost
Bible – víc než kniha
Kostel u nás
Svědci víry – bohatství našeho národa
Svatí z rodu Přemyslovců aneb počátky české státnosti
      (Program vytvořený pro rok 2021 k výročí mučednické smrti svaté Ludmily)
G. J. Mendel – (ne)obyčejný život génia
      (Program vytvořený pro rok 2022 k výročí 200 let od Mendelova narození)
Čas a lidský život
        (Nový program vytvořený pro rok 2023 k výročí 550 let od narození Mikuláše Koperníka)

Kompletní nabídka výukových programů pro ZŠ (PDF)

Témata jsou obvykle rozpracována do tří samostatných výukových programů, které odpovídají třem věkovým kategoriím žáků ZŠ (1.–3., 4.–6. a 7.–9. ročník).

Organizace

Výukové programy jsou v délce 1 vyučovací hodiny, kromě programů Cyril a Metoděj a Bible, které jsou vytvořiny pro 2 vyučovací hodiny (možno zkrátit na 1 hodinu). Programy jsou realizovány formou jednorázového vstupu do výuky. Probíhají za přítomnosti učitele v učebně školy (vždy pro jednu třídu). Výjimku tvoří program Kostel u nás – lektoři nevstupují do škol, ale třídy zvou přímo do kostela, kde program probíhá.

Programy jsou školám nabízeny skrze vyškolené lektory, kteří mají potřebné vzdělání a praxi.

Před samotným vstupem do výuky se lektoři účastní lektorských seminářů organizovaných Diecézním katechetickým centrem, kde kromě potřebných informací, materiálů a instrukcí dostanou osvědčení o absolvování semináře.

Nabídkové listy pro školy (cíle a návaznost na RVP ZV)

Programy můžete objednat na adrese: vstupydoskol@dieceze.cz nebo tel. 533 033 257.

Banner newsletter
Předchozí měsíc  Říjen 2024  Následující měsíc
PO ÚT ST ČT SO NE
Pastorační aktivity děkanství brněnské diecéze